Dünya

İskoç Bira Fabrikası BrewDog yeni köpek sahibi olanlara ücretli köpek izni veriyor

Yeni doğan bir köpek tam zamanlı bir çalıştırma gerektirebilir bu yüzden İskoç Bira Fabrikası BrewDog yeni doğan köpeği olan ya da köpek evlatlık edinen çalışanlarının bir hafta ücretli izin kullanmasını sağlıyor.
Geçtiğimiz hafta başında yaptığı bildirimle tüm dünyadaki 1000’e yakın çalışanın bu tekliften yararlanabileceğini belirten BrewDog bir haftalık izin sayesinde sahiplerinin yeni çevreye alışmaya çalışan köpeklerin yanında olabileceğini açıkladı.

Fabrikanın kurucusu James Watt “Hem işte çalışıp hem de yeni bir köpeği hayatınıza sokmak hiç kolay değil. Çalışanlarımızın çoğunun evde kendilerini bekleyen dört ayaklı dostları var. Üzerlerindeki stresi alıp ekiplerimizin hayatlarına yeni yavru ya da evlatlık köpeklerini rahatlıkla sokmalarını sağlamaya çalıştık.” dedi.

Önerilen bu teklif şirketin ve köpeklere olan bağlılığı şirketin “gelmiş geçmiş en iyi işyeri olma” amacına çok uygun.
Web sitesinde şirketin 2007 yılında “iki adam ve köpekleri” tarafından kurulduğu yazıyor. Şirketin kurucuları James Watt ve Martin Dickie köpek dostu bir çalışma ortamı yarattı ve çalışanlar köpeklerini işe getirebiliyor.

Şirket yeni anne baba olmuş çalışanlarına da izin verdiğini belirtti: “Çalışanlarımıza olası en iyi faydayı sunma konusunda her zaman çıtayı yükseltmek istiyoruz. İki şey bizim için her şeyin üzerinde. İnsan ve bira. Bir de köpekleri çok ama çok seviyoruz.”

Çeviri için Hasan Alkan‘a teşekkür ederiz. Haber wusa9.com’da 16 Şubat 2017 tarihinde yayınlanmıştı. Kaynağa ulaşmak için burayı tıklayabilirsiniz.

Müjdemi İsterim

Sabahları bir doz iyi haber almak için mail adresini bırak 🙂

Endişelenme, biz de spam'den nefret ediyoruz! Her gün sadece bir eposta göndereceğimize ve reklam içermeyeceğine dair söz veriyoruz.

Beğendim
Beğendim Bayıldım Çok Güldüm İnanılmaz Üzüldüm Kızdım
12
Kategoriler
DünyaHayvanlarOKU

Bir görüş bırak

*

*

Müjdemi İsterim
Her gün bir doz iyi haber almak için eposta adresini bırak :)
Endişelenme, biz de spam'den nefret ediyoruz! Her gün sadece bir eposta göndereceğimize ve reklam içermeyeceğine dair söz veriyoruz.