OKU

İzlanda 4000 göçmen arıyor

Dünyanın yaşam kalitesi en yüksek 2. ülkesi olan 320 bin nüfuslu ufak bir harikalar diyarı: İzlanda. Öyle bir ülke düşünün ki enerji ihtiyacının %85’ini yenilenebilir kaynaklar ile karşılayan, polisinin silah taşımadığı, ordusunun olmadığı, olmasına ihtiyaç dahi duyulmadığı, parlamentosunda kadın erkek sayısının eşit olduğu, eşcinsel evliliğe izin verilen, büyürken hiçbir ayrımcılığa maruz kalmayan evlilik dışı çocuk da yapılabilinen, aşırı doz güven ortamına maruz kalan hemen herkesin bir sanat dalıyla uğraştığı bir ülke.

Evet bunları okurken yanlış kategoriye mi tıkladım ya da bak haberi yanlış kategoriye koymuşlar, ütopyadır bu diyenleriniz olacaktır ama gerçekten: “Huzur İzlanda”

Ülkede yerel halkın genelde turizm ve balıkçılık sektöründe çalışmayı tercih etmesi, sektör çeşitliliğinde iş gücü eksikliğine sebebiyet  vermesi ve başka bir takım sebeplerden ötürü göçmen politikasını 2018 itibariyle hayata geçirme planları içiresine girilmiş. Bu bağlamda İzlanda, en az 2500 en çok da 4000 yabancı işçi kabulü yapabilir.

Ülkemizin iç koşulları düşünüldüğünde kim bilir belki bu sebep ile bu cennet  vatanda kalan hayatımızı şekillendirebiliriz.

Müjdemi İsterim

Sabahları bir doz iyi haber almak için mail adresini bırak 🙂

Endişelenme, biz de spam'den nefret ediyoruz! Her gün sadece bir eposta göndereceğimize ve reklam içermeyeceğine dair söz veriyoruz.

Beğendim
Beğendim Bayıldım Çok Güldüm İnanılmaz Üzüldüm Kızdım
3
Kategoriler
OKU

Bir görüş bırak

*

*

Müjdemi İsterim
Her gün bir doz iyi haber almak için eposta adresini bırak :)
Endişelenme, biz de spam'den nefret ediyoruz! Her gün sadece bir eposta göndereceğimize ve reklam içermeyeceğine dair söz veriyoruz.