Dünya

Kahraman kedi 5 kişilik aileyi yangından kurtardı

Florida’nın Bartow ilçesinde, 5 kişilik ailenin yaşadığı evde yangın çıktı. Uyuyan ailenin yardımına 1 yaşındaki Gizmo adlı benekli kedi koştu.

Aile bireylerinden Ron Perkins salondaki kanepede uyurken Gizmo sürekli başında miyavlayıp duruyordu. Ron gözlerini açtığında fırının üzerinde unuttukları fırın eldiveninin yandığını gördü.

Bir kedinin dostluğu tonlarca ilaçtan çok daha şifalıdır. ~ Enzo Jannacci

“Kedimiz Gizmo ön patilerini yastığıma dayamış, miyavlayıp duruyordu. Susmak bilmiyordu. Gözlerimi açtığımda evin dumanla kaplı olduğunu gördüm. Gizmo beni uyandırmasaydı sabaha hepimiz ölmüş olabilirdik.”

Gizmo’nun uyanıklığı sayesinde yataktan fırlayan Ron yangını büyümeden söndürmeyi başardığını anlatırken Ailenin kahramanı Gizmo artık her gün kahramanlara yakışır bir şekilde besleniyor.

Çeviri için Hasan Alkan‘a teşekkür ederiz. Haber Fox13news’de 20 Şubat 2017 tarihinde yayınlanmıştı. Kaynağa ulaşmak için burayı tıklayabilirsiniz.

Müjdemi İsterim

Sabahları bir doz iyi haber almak için mail adresini bırak 🙂

Endişelenme, biz de spam'den nefret ediyoruz! Her gün sadece bir eposta göndereceğimize ve reklam içermeyeceğine dair söz veriyoruz.

Beğendim
Beğendim Bayıldım Çok Güldüm İnanılmaz Üzüldüm Kızdım
1
Kategoriler
DünyaKişilerOKU

Bir görüş bırak

*

*

Müjdemi İsterim
Her gün bir doz iyi haber almak için eposta adresini bırak :)
Endişelenme, biz de spam'den nefret ediyoruz! Her gün sadece bir eposta göndereceğimize ve reklam içermeyeceğine dair söz veriyoruz.