Dünya

Zenginden Alıp Yoksulu Doyuran Robın Hood Restaurant

Özet geç: Robin Hood ruhu Madrid’de hala yaşıyor! Kahvaltı ve öğlen yemeği için gelen müşterilerinin hesabını bir parça fazla kesen Robin Hood Restaurant, akşam yemeğinde evsiz insanları ücretsiz olarak ağırlıyor.

Daha önce sizlere farklı cafe/restoranlar bahsetmiştik. Eşyaları ücretsiz tamir eden Repair Cafe, yedikleri yemek karşılığından egzersiz yaptıran bir cafe ve son olarak Balat’ta bulunan Hobbit Cafe, hepsi müşterilerine sadece yemek servisi yapan değil, farklı sosyal insiyatif alan mekanlardı.

Bugün ise adına layık bir şekilde çalışan bir kafeden bahsedeceğiz. 80 yaşındaki Ángel García Rodriguez isimli bir rahip tarafından işletilen kafe, gündüzleri yaptığı yemek servislerinden fazla ücret keserek akşamları 100’ün üzerinde evsize yemek servisi yapıyor. Madrid’de bulunan mekanın Nisan 2017’ye kadar bütün bütün masaları rezervasyon yapılmış durumda. Madrid’in ünlü şefleri de mekanda gönüllü olarak bazı günler hizmet veriyor.

Birileri güzel bir fikirlere insanlara yardım için yola çıktığı zaman toplumun iç güdülerini harekete geçirerek herkesin katkı yapmasını vesile oluyor. Biz buradan bunu anlıyoruz. Aynı sosyal insiyatifi taşıyan bir mekanın İstanbul’da çok işe yapacağını düşünüyoruz. Girişimci ruhlu arkadaşlara duyurulur.

Haber Ece Burgaz tarafından  yazılmış, 15 Şubat 2017 tarihinde bigimigu’da yayınlanmıştır.
Haberin kaynağına ve farklı detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Müjdemi İsterim

Sabahları bir doz iyi haber almak için mail adresini bırak 🙂

Endişelenme, biz de spam'den nefret ediyoruz! Her gün sadece bir eposta göndereceğimize ve reklam içermeyeceğine dair söz veriyoruz.

Beğendim
Beğendim Bayıldım Çok Güldüm İnanılmaz Üzüldüm Kızdım
Kategoriler
DünyaİşlerOKU

Bir görüş bırak

*

*

Müjdemi İsterim
Her gün bir doz iyi haber almak için eposta adresini bırak :)
Endişelenme, biz de spam'den nefret ediyoruz! Her gün sadece bir eposta göndereceğimize ve reklam içermeyeceğine dair söz veriyoruz.