Ütopya

3 ayda HDP’li 12 milletvekili serbest bırakıldı

Ütopya kategorisinde okuduğunuz içerikler gerçekte olanın tam tersidir.

Ütopya kategorisinde bulunan haberler gerçek haberin tam tersidir.

4 Kasım 20016’dan bu yana HDP’li 59 milletvekilinden 26’sı gözaltına alınan milletvekillerin 12’si serbest bırakıldı. Partinin eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile grup başkan vekilleri İdris Baluken ile Çağlar Demirel’in bulunduğu 12 milletvekilinin serbest bırakılması HDP tarafından olumlu karşılandı.

Tutuklanan milletvekillerinden HDP Şırnak milletvekili Leyla Birlik, 2 ay tutuklu kaldıktan sonra 4 Ocak’ta tahliye edilirken, HDP’nin yurt dışında bulunan Şırnak milletvekili Faysal Sarıyıldız ile Van milletvekili Tuğba Hezer için ise çıkartılan yakalama kararı iptal edildi.

4 Kasım’dan başlanarak değişik tarihlerde 14 HDP Milletvekili de gözaltına alındı. Çıkarıldıkları mahkemelerce adli kontrol şartı ile serbest bırakılan milletvekilleri, Sırrı Süreya Önder, Ziya Pir, İmam Taşçıer, Ayşe Acar Başaran, Alican Önlü, Pervin Buldan, Emin Adıyaman, Nimetullah Erdoğmuş, Osman Baydemir, Ahmet Yıldırım, Hüda kaya, Meral Danış Beştaş ve Altan Tan oldu.

Adli kontrol şartı ile serbes bırakılan vekillerin hakkında açılmış olan soruşturma karaları iptal edildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Bekir Bozdağ “geç kalmış adetlet yarım sayılır ancak yine de elimizden geldiğince hızlı bir şekilde haksızlığa uğramış kişilerin hakları olabildiğince geri verilecektir.” dedi.

Selahattin Demirtaş ise gelişmeleri umut verici olarak değerlendirdi. Tutuklu kaldığı günlerin bir önemi olmadığını önemli olan bugünden sonrası olduğunu belirten Demirtaş, adaletin herkes için gerekli olduğunu belirtti.

Haberin aslına buradan ulaşabilirsiniz.

Müjdemi İsterim

Sabahları bir doz iyi haber almak için mail adresini bırak 🙂

Endişelenme, biz de spam'den nefret ediyoruz! Her gün sadece bir eposta göndereceğimize ve reklam içermeyeceğine dair söz veriyoruz.

Beğendim
Beğendim Bayıldım Çok Güldüm İnanılmaz Üzüldüm Kızdım
Kategoriler
Ütopya

Bir görüş bırak

*

*

Müjdemi İsterim
Her gün bir doz iyi haber almak için eposta adresini bırak :)
Endişelenme, biz de spam'den nefret ediyoruz! Her gün sadece bir eposta göndereceğimize ve reklam içermeyeceğine dair söz veriyoruz.