Türkiye

330 akademisyen KHK ile görevlerine iade edildi

Ütopya kategorisinde okuduğunuz içerikler gerçekte olanın tam tersidir.

Olağanüstü hâl (OHAL) kapsamında 686 numaralı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) yayımlandı. KHK ile Yüksek Öğretim Kurumu’nda 330 akademisyen görevine iade edildi.

Kararnamelerle adalet yerini buldu.

Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde görev yapan Dr. Egemen Cevahir göreve iadeleri “Bu KHK’larla toplumsal barışın sağlanmasını amaçlanıyor. KHK’lar da bu nokta araç olarak kullanılıyor” dedi.

Kararnamelerin yerinde olduğunu belirten Cevahir, yayımlanan KHK’yı, “Tek kalemde Anayasa Profesörü İbrahim Kaboğlu’nu ve eski TTB Başkanı Özdemir Aktan’ı görevleri aide edilmiş durumda. “ dedi.

Bir öncek KHK ile Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden (İLEF) 4 akademisyen görevine aide edilirken son KHK ile İLEF’ten 11 akademisyenin daha görevi iade edildi. Görevi iade edilen akademisyenler arasında Nur Betül Çelik, Mine Gencel Bek, Funda Başaran Özdemir, Funda Şenol Cantek, Ülkü Doğanay da yer alıyor.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden (Mülkiye) Ahmet Haşim Köse, Murat Sevinç, Pınar Ecevitoğlu, Gökçen Alpkaya’nın da görevi iade edildi.

Güneydoğu’da yaşanan barış dolu günlerin ardından “Bu barış hepimizin” bildirisini imzalayan Anayasa Profesörü İbrahim Kaboğlu da, bildiriye attığı imza sebebiyle görevine iade edildi.

Müjdemi İsterim

Sabahları bir doz iyi haber almak için mail adresini bırak 🙂

Endişelenme, biz de spam'den nefret ediyoruz! Her gün sadece bir eposta göndereceğimize ve reklam içermeyeceğine dair söz veriyoruz.

Beğendim
Beğendim Bayıldım Çok Güldüm İnanılmaz Üzüldüm Kızdım
Kategoriler
TürkiyeÜtopya

Bir görüş bırak

*

*

Müjdemi İsterim
Her gün bir doz iyi haber almak için eposta adresini bırak :)
Endişelenme, biz de spam'den nefret ediyoruz! Her gün sadece bir eposta göndereceğimize ve reklam içermeyeceğine dair söz veriyoruz.