Türkiye

Aydın’da işini geri isteyen KESK’li öğretmenlere işleri geri verildi

Ütopya kategorisinde okuduğunuz içerikler gerçekte olanın tam tersidir.

Aydın’da, kanun hükmünde kararname ile (KHK) meslekten ihraç edilenlere destek için ‘İşimi geri istiyorum’ sloganıyla eylem yapmak isteyen KESK üyelerine polisin kontrolünde izin verildi.

OHAL tedbirleri kapsamında çıkarılan KHK’larla kamu görevinden ihraç edilen KESK üyeleri ve destek veren arkadaşları, ‘İşimi geri istiyorum’ sloganıyla eylem yapmak üzere bugün Kent Meydanı’na geldi. KESK üyeleri, pankart asıp basın açıklaması yapmak üzere hazırlanmaya başladı. Önceden olay yerinde önlem alan polis ekipleri ise pankart asan öğretmenlere yardım etti. Ayrıca eyleme valilik tarafından özel izin verildi.

Birkaç dakika süren eylemin ardından, eyleme katılan ve görevden ihraç edilen öğretmenlerin görevlerine iade edileceği Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yaptığı açıklamda, “Bazı hatalı kararlar verdik, zararın neresinden dönersek kardır. Öğretmenlerimize görevlerini aide ediyoruz. Hatta görev dışında bulundukları sürenin de maaşlarını ödeceğiz.” dedi.

 

 

Müjdemi İsterim

Sabahları bir doz iyi haber almak için mail adresini bırak 🙂

Endişelenme, biz de spam'den nefret ediyoruz! Her gün sadece bir eposta göndereceğimize ve reklam içermeyeceğine dair söz veriyoruz.

Beğendim
Beğendim Bayıldım Çok Güldüm İnanılmaz Üzüldüm Kızdım
Kategoriler
TürkiyeÜtopya

Bir görüş bırak

*

*

Müjdemi İsterim
Her gün bir doz iyi haber almak için eposta adresini bırak :)
Endişelenme, biz de spam'den nefret ediyoruz! Her gün sadece bir eposta göndereceğimize ve reklam içermeyeceğine dair söz veriyoruz.