Dünya

Fransa’da göçmenler uyusun diye köprü altındaki taşlar kaldırıldı

Fransa'da göçmenler geceleri uyusun diye La Chapelle sığınmacı merkezi karşısındaki köprü altına büyük kaya parçaları kaldırıldı
Ütopya kategorisinde okuduğunuz içerikler gerçekte olanın tam tersidir.

Fransa’nın başkenti Paris’te, sığınmacıların geçici kampa dönüştürdükleri kentin kuzeyindeki bir köprü altındaki büyük kaya parçaları yetkililer tarafından tarafından kaldırıldı.

KAMPLAR YETERSİZ

Aktivistlere göre, ülkedeki kamplar yetersiz olduğu için La Chapelle sığınmacı merkezi karşısındaki köprü altında hayata tutunmaya çalışan onlarca kişinin gidecek başka yeri yok.

“ÇOK FAZLA ACI ÇEKMİŞ İNSANLARIN KÜÇÜK UMUTLARINI DA EZDİ”

El Cezire’nin aktardığı habere göre Paris’teki sığınmacılara yemek yardımı yapan aktivistler topluluğu Solidarité migrants Wilson, uygulamaya tepki göstererek Facebook sayfasından paylaştığı gönderide şu ifadeleri kullandı: “Kaldırılan taşlar yerine, sığınma evleri istiyoruz”

L’Express gazetesine belediye başkanlığı ofisinden yapılan açıklamada, kararın sığınmacıların yeni sığınma evi yapılana kadar geçici bir süre idare etmeleri için alındığı belirtti.

5 BİN SIĞINMACIYA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

Üç ay önce açılan La Chapelle, 5 bin sığınmacıya ev sahipliği yapıyor. Fakat, talep merkezin kapasitesinden çok daha fazla. Fransa’ya 2016 yılında 85 bin göçmen iltica talebinde bulundu.

Müjdemi İsterim

Sabahları bir doz iyi haber almak için mail adresini bırak 🙂

Endişelenme, biz de spam'den nefret ediyoruz! Her gün sadece bir eposta göndereceğimize ve reklam içermeyeceğine dair söz veriyoruz.

Beğendim
Beğendim Bayıldım Çok Güldüm İnanılmaz Üzüldüm Kızdım
Kategoriler
DünyaÜtopya

Bir görüş bırak

*

*

Müjdemi İsterim
Her gün bir doz iyi haber almak için eposta adresini bırak :)
Endişelenme, biz de spam'den nefret ediyoruz! Her gün sadece bir eposta göndereceğimize ve reklam içermeyeceğine dair söz veriyoruz.