Ütopya

Gezi’nin yıldönümünde hükümetten festival çağrısı

Ütopya kategorisinde okuduğunuz içerikler gerçekte olanın tam tersidir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bizzat istemiyle, İstanbul Valiliğince yürütülen çalışmaların sona yaklaştığı belirtildi. Bu yıl 28 Mayıs-30 Ağustos tarhileri arasında yapılması beklenen festivali, her yıl tekrarlanarak gelenekselleştirmeyi dilediklerini ve bu sayede en uzun süreli geleneksel bir festivale hasıl olacağımızı söyleyen Vasip Şahin, önceliğimizin istekleri doğrultusunda ortaya koydukları iradeye orantısız bir şiddetle karşılık görerek hayatını kaybetmiş gençlerimizin ve yakınlarının olacağının altını çizdi.

Festival kapsamında her yıl Gezi Parkı merkez olmak üzere ülke genelinde, gençler öncülüğünde ağaç dikim, muhalif müzik gruplarıyla konserler, kamusal alanlarda kolektif söyleşiler, lgbti topluluğunun sorun ve istek platformları gibi etkinler olacağını belirten Vasip Şahin, tüm halkımızın istekleri doğrultusunda yaşabileceğini vurgulayan bir festival olması için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz dedi.

Müjdemi İsterim

Sabahları bir doz iyi haber almak için mail adresini bırak 🙂

Endişelenme, biz de spam'den nefret ediyoruz! Her gün sadece bir eposta göndereceğimize ve reklam içermeyeceğine dair söz veriyoruz.

Beğendim
Beğendim Bayıldım Çok Güldüm İnanılmaz Üzüldüm Kızdım
1
Kategoriler
Ütopya

Bir görüş bırak

*

*

Müjdemi İsterim
Her gün bir doz iyi haber almak için eposta adresini bırak :)
Endişelenme, biz de spam'den nefret ediyoruz! Her gün sadece bir eposta göndereceğimize ve reklam içermeyeceğine dair söz veriyoruz.