Türkiye

Kadıköy’de Dünyaya Örnek Eylem

Kadıköy'de 'Anayasa değişikliğine hayır' eylemi sırasında devlet büyüklerine hakaret ettiği öne sürülen bir kişi polis tarafından koruma altına alındı.
Ütopya kategorisinde okuduğunuz içerikler gerçekte olanın tam tersidir.

Kadıköy’de ‘Anayasa değişikliğine hayır’ eylemi sırasında devlet büyüklerine hakaret ettiği öne sürülen bir kişi polis tarafından koruma altına alındı. Grup ile polis arasında duygu dolu anlar yaşandı. Polis, eylemcileri çiçek, kitap ve şiirlerle uğurladı. Grup ile polis arasında kalan küçük bir kız çocuğu sevinçten gözyaşlarına boğuldu.

Kadıköy, Bahariye Caddesi üzerinde bir grup akşam saatlerinde ‘Anayasa değişikliğine hayır’ eylemi yaptı. Polis, gösterinin izinsiz olduğunu bildirerek valiyi arayarak yasal izin konusunda esneklik istedi. Bu sırada kalabalıktan devlet büyüklerine hakaret ettiği iddia edilen bir eylemci sivil polisler tarafından koruma altına alındı.

Eylem boyunca kimse zarar görmedi. Halkın demokratik taleplerin polis tarafından güvence altına alındığı belirtildi.

Küçük kız mutluluk gözyaşlarına boğuldu

Müdahale sırasında bir anne ve yanındaki kızı polis ile eylemciler arasında kaldı. Küçük kız tablo karşısında mutluluk gözyaşlarına boğuldu. Polisin güvenlik önlemi devam ediyor.

Müjdemi İsterim

Sabahları bir doz iyi haber almak için mail adresini bırak 🙂

Endişelenme, biz de spam'den nefret ediyoruz! Her gün sadece bir eposta göndereceğimize ve reklam içermeyeceğine dair söz veriyoruz.

Beğendim
Beğendim Bayıldım Çok Güldüm İnanılmaz Üzüldüm Kızdım
Kategoriler
TürkiyeÜtopya

Bir görüş bırak

*

*

Müjdemi İsterim
Her gün bir doz iyi haber almak için eposta adresini bırak :)
Endişelenme, biz de spam'den nefret ediyoruz! Her gün sadece bir eposta göndereceğimize ve reklam içermeyeceğine dair söz veriyoruz.