Ütopya

Varlık Fonu bünyesinden kurum ve yönetim kurulu üyesi ihracı

Ütopya kategorisinde okuduğunuz içerikler gerçekte olanın tam tersidir.

Türkiye Varlık Fonu Yönetimi A.Ş bünyesinde bulunan; BOTAŞ, TPAO, Ziraat Bankası, Posta ve Telgraf, BIST, Türksat, Eti Maden, Çay İşletmeleri, Türk Telekom kurumlarına ait hisseleri:  Varlık Fonu’nun bütçe fazlası parayı işletme ve değerlendirme anlayışına uymadığı, hali hazırda yönetimi özerk kuruluşlarken bütçeye, maliye denetimi kapsamında kaldıkları için daha kontrollü bir katkı sağlayacakları gerekçesiyle Varlık fonu bünyesinden çıkartılıp, özerk yönetimli kuruluş hayatlarına devam edecekleri bildirildi.

Aynı zamanda Varlık Fonu Yönetim Kurulu’nda görev alan Yiğit Bulut, Prof. Kerem Alkin, Himmet Karadağ, Prof. Oral Erdoğan’ın, Üst Düzey Yönetici yeterliliği kapsamında vizyon ve uluslararası tahkim yeteneği alanlarını da kapsayan bir dizi yeterlilik testine tabi tutulmasının ardından yapılan değerlendirmelerde çıkan sonuçlara ithafen mevcut görevlerine tek taraflı olarak son verildiği açıklanmıştır.

Müjdemi İsterim

Sabahları bir doz iyi haber almak için mail adresini bırak 🙂

Endişelenme, biz de spam'den nefret ediyoruz! Her gün sadece bir eposta göndereceğimize ve reklam içermeyeceğine dair söz veriyoruz.

Beğendim
Beğendim Bayıldım Çok Güldüm İnanılmaz Üzüldüm Kızdım
Kategoriler
Ütopya

Bir görüş bırak

*

*

Müjdemi İsterim
Her gün bir doz iyi haber almak için eposta adresini bırak :)
Endişelenme, biz de spam'den nefret ediyoruz! Her gün sadece bir eposta göndereceğimize ve reklam içermeyeceğine dair söz veriyoruz.